انواع پروتز (ایمپلنت) سینه جهت افزایش سایز

انواع پروتز سینه جهت جراحی زیبایی افزایش سایز سینه

افزایش سایز سینه، شامل استفاده از انواع پروتز (ایمپلنت) پستان یا انتقال چربی برای افزایش اندازه سینه ها می باشد.

ایمپلنت یا پروتز سینه سالین (نمکی)

پروتز (ایمپلنت) سینه سالین با آب شور استریل پر می شود. اینو نوع پروتز دارای یک ساختار درونی هستند که هدف آن ایجاد ایمپلنت طبیعی است. در صورت کاشت این نوع از ایمپلنت سینه، ایمپلنت سالین فروکش خواهد کرد و نمک جذب می شود و به طور طبیعی توسط بدن دفع می شود.

ایمپلنت های سینه سالین یک شکل یکنواخت و مستحکم را فراهم می کنند. این نوع از انواع پروتزهای سینه برای زنان در سن ۱۸ سالگی یا بیشتر از نظر FDA تایید شده است.

ایمپلنت سینه سیلیکون

انواع پروتز (ایمپلنت) سینه سیلیکونی با ژل سیلیکون پر می شوند. ژل کمی شبیه به بافت سینه طبیعی است.

اگر شما ایمپلنت های سیلیکونی را انتخاب می کنید، ممکن است لازم باشد به طور منظم به جراح پلاستیک خود مراجعه کنید تا ایمپلنت ها به درستی کار کنند. غربالگری اولتراسوند یا MRI می تواند وضعیت ایمپلنت های پستان را ارزیابی کند.

ایمپلنت های سینه سیلیکون از انواع پروتز های سینه ای هستند که برای زنان در سنین ۲۲ یا بالاتر مناسب هستند.

ایمپلنت سینه چسبی

ایمپلنت های مقاوم به فرم گاهی اوقات به عنوان ایمپلنت های سینه چسبی نامیده می شوند، زیرا آنها حتی در صورت شکستن پوسته ایمپلنت هم شکل خود را حفظ می کنند.

سازگاری ژل سیلیکون داخل این نوع از انواع پروتز ضخیم تر از ایمپلنت های ژل سیلیکون است. همچنین این ایمپلنت ها قوی تر از ایمپلنت های اولیه هستند.

ایمپلنت سینه گرد

متقاضیان تمایل بیشتری به ایمپلنت های گرد دارند. از آنجا که پروتزها در شکل یکسان هستند، نگرانی کمتر نسبت به چرخاندن آنها از محل وجود دارد.

ایمپلنت سینه نرم

ایمپلنت های سینه نرم احساس راحتتری به شخص می دهند. این نوع از انواع پروتز های سینه می توانند هنگام جابه جایی در کیسه ایمپلنت پستان حرکتی طبیعی تر دارند.

ایمپلنت پستان با بافت ویژه

جهت مشاهده نمونه های جراحی زیبایی سینه ( پستان )

کلیک کنید …

روش های جراحی زیبایی سینه (ماموپلاستی)

آنچه باید در خصوص جراحی سینه بدانید

سه روش کلی برای جراحی زیبایی سینه (ماموپلاستی) به نام : افزایش سایز سینه ، کاهش سایز سینه و بازسازی مجدد سینه وجود دارد.

افزایش سایز در جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه جهت افزایش سایز سینه به منظور دستیابی به ظاهر واندازه ی مناسب و برجسته شدن سینه بانوان انجام می شود. زنان افزایش سایز سینه خود را به دلایل مختلفی انجام می دهند. برای مثال برخی از زنان فکر می کنند که اندازه سینه شان بسیار کوچک است یا برخی دیگر به دلیل تغییرات پس از بارداری تمایل به این عمل جراحی دارند، همین طور برخی دیگر به دلیل عدم تقارن در سایز سینه هایشان این عمل جراحی را انجام می دهند.

افزایش سایز سینه با قرار گرفتن پروتز در زیر عضله سینه و یا جلوی عضله سینه  انجام می شود. در جراحی زیبایی سینه برش از زیر بغل ، اطراف هاله دور نوک سینه و یا از زیر برجستگی سینه زده می شود. به طور کلی ، تمام عمل های جراحی سینه حداقل تهاجمی هستند. در روش جراحی بزرگ کردن سینه که برش از زیر بغل زده می شود، در طول عمل جراحی می توان از آندوسکوپ (لوله نازک با دوربین کوچک و نور) استفاده کند.

پروتز های پستان در جراحی زیبایی سینه از یک پوسته سیلیکونی پر شده با نمک (محلول آب شور) یا ژل سیلیکون ساخته شده است. شخص با  اندازه گیری پروتز ها بااندازه ی مطلوب خود ، سایزمورد نظر را تعیین می کند. در حال حاضر، پروتز های نمکی به طور نامحدود استفاده می شود. پروتز های پر شده از ژل که یکبار توسط FDA ممنوع شده، فقط برای زنان شرکت کننده در مطالعات تصویب شده است.

عمل جراحی زیبایی سینه عمل نسبتا ساده ای است اما مانند هر عمل جراحی دیگر ریسک های پیش بینی نشده ممکن است داشته باشد. نگرانی ها و توقعات خود در مورد این عمل جراحی را بدانید. مزایا، خطرات و روش ها را بررسی کنید. مشاوره با جراح پلاستیک و زیبایی خود و تایید پزشک متخصص را داشته باشید.

کاهش سایز در جراحی زیبایی سینه

جراحی کاهش سایز سینه اغلب در زنان با سینه های بزرگ و سنگین که ناراحتی های چشمگیری از قبیل درد گردن، درد پشت و بی حسی یا ضعف ناشی از وزن سینه ها را تجربه می کنند، استفاده می شود. در طی این عمل پوست، چربی و بافت پستان اضافی برداشته می شود.

پس از عمل جراحی زیبایی کاهش سایز سینه ،می تواند عدم توانایی درشیردهی را ایجاد کند.

جراحی زیبایی سینه (بازسازی پستان)

جراحی زیبایی بازسازی سینه اغلب در زنانی انجام می شود که به عنوان درمان برای سرطان پستان تحت عمل جراحی قرار می گیرند.

در عمل جراحی سینه، سینه ای با ظاهر مناسب، برجسته و حجم مورد نظر را بازسازی می کند. نوک پستان و آرئول (هاله اطراف نوک پستان) نیز بازسازی می شوند. احساس طبیعی سینه و عملکرد طبیعی سینه  با مراقبت بر میگردد. اما هنگامی که اعصاب و یا غدد شیری و مجاری شیر از بین رفته یا به طور قابل توجهی آسیب دیده باشند، باز نمی گردند.

ظاهر، برجستگی و حجم سینه می تواند با پروتز یا بافت خود شخص بازیابی شود. اگر برای عمل جراحی سینه پروتز مورد استفاده قرار گیرد، اندازه پروتز به اندازه سینه ی دیگر مطابقت دارد. در صورت امکان، پروتز زیر عضله قفسه سینه قرار می گیرد. سینه نیز می تواند با استفاده از بافت زنانه بازسازی شود. در برخی موارد، قسمت دیواره پایین شکم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. دیگر گزینه های بافت برای اتولوگ (با استفاده از بافت شخص) بازسازی با عضلات  پشت و پوست و یا چربی و عضلات پشت باسن می باشد. گاهی عمل جراحی بر روی پستان طبیعی و عادی ای که عمل نداشته به منظورایجاد تقارن با سینه تازه جراحی شده ، ضروری است.

بازسازی پستان می تواند در هر زمان بعد از اینکه شما یک ماستکتومی (جراحی برداشتن سینه )داشتید انجام شود. این روش هیچ اثری بر بازگشت سلولهای سرطان ندارد و به نظر می رسد بر مراقبت از سلولهای سرطان اثر نمی گذارد.

بالا بردن پستان در جراحی زیبایی سینه (ماستپوکس)

در بعضی از زنان پوست سینه به اندازه کافی قوی و مقاوم نیست که این امر سبب افتادگی سینه می شود. این شرایط، پتوز نامیده می شود، که در مقایسه با میزان بافت پستان، پوست بیش از حد وجود دارد. برای بالا بردن سینه، پوست اضافی باید برداشته شود. این جراحی زیبایی سینه با چندین تکنیک جراحی انجام می شود از جمله:

الگوی مناسب : برش، به شکل یک لنگر، در اطراف سینه و زیر سینه ایجاد می شود.

LeJeour : برش در اطراف آرئولا و پایین آن ایجاد می شود.

دونات یا پری اریولار : برش فقط در اطراف هاله دور سینه  انجام می شود.

این جراحی شامل تعدادی  زخم های دائمی است، اما در حال حاضر امکاناتی در دسترس هستند که ممکن است به کاهش ظاهر زخم کمک کند.

جهت مشاهده نمونه های جراحی زیبایی سینه ( پستان )

کلیک کنید …

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی چیست؟

همه چیز در خصوص جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی )

جراحی زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی، شکل، اندازه و تقارن بینی شخص را بهبود می بخشد و نسبت به سایر اجزای صورت تناسب ایجاد می نماید. هنگامی که توسط یک جراح زیبایی ماهر و با تجربه رینوپلاستی انجام شود بیماران متوجه می شوند که ظاهر کلی آنها بهبود یافته است. بینی شخص به همان فرمی که دوست دارد شکل می گیرد و کاملا طبیعی به نظر می رسد.

پزشک جراحی زیبایی زیبی ( رینوپلاستی ) چه تغییراتی می تواند بر روی بینی انجام دهد؟

اهداف هرکدام از بیماران که قصد عمل رینو پلاستی را دارند متفاوت است. جراح بینی با تغییر شکل ساختار بینی، از جمله استخوان، غضروف و پوست، می تواند به یک یا چند مورد از موارد زیر دست یابد:

صاف کردن برجستگی ناشی از ضربه در قوزک بینی

کاهش طول نوک بینی بلندتر از پیشانی  

کوچک کردن و اصلاح بینی بزرگ و پیازی شکل

باریک کردن بینی  ای که برای عرض صورت پهن است

کاهش اندازه بینی که خیلی بزرگ است

بازگرداندن تقارن به  بینی آسیب دیده و اصلاح مشکلات تنفسی  با باز کردن مجاری مسدود شده بینی

چه کسی کاندید مناسب برای جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) می باشد؟

مردان و زنان در هر سنی می توانند جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) انجام دهند. همچنین تغییر شکل بینی یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی برای نوجوانان است. جراحان زیبایی مراقبت های ویژه ای در هنگام انجام عمل جراحی زیبایی بر بیماران که سن پایینتری دارند انجام می دهند و همچنین آمادگی بیماران را برای انجام عمل مورد بررسی قرار می دهند. به طور فیزیکی معمولا در حدود ۱۴ سالگی برای دختران و ۱۶ سالگی برای پسران ، رشد بینی تکمیل می شود. همچنین بیماران جوان باید بلوغ احساسی و درک درستی از روند جراحی زیبایی را داشته باشند.

برای بیماران درهر سنی، انتظارات واقع بینانه از عمل جراحی زیبایی بینی بسیار حائز اهمیت می باشد. جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) می تواند به شما کمک کند ظاهر بینی خود را از حالت موجود بهبود ببخشد اما نمی تواند بینی شخص دیگری را به شما بدهد. جراح زیبایی بینی ماهر و با تجربه برای شما توضیح می دهد که چه چیزی برای شما پیش می آید و به شما کمک می کند که بینی طبیعی خود را با ویژگی های منحصر به فرد خود داشته باشید.

انتخاب یک جراح زیبایی بینی (رینوپلاستی)

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) یک عمل بسیار پیچیده است که نیاز به یک جراح زیبایی مخصوص دارد. جراحی را انتخاب کنید که تجربه زیادی در جراحی زیبایی صورت داشته و در عمل جراحی زیبایی تجربه قابل توجهی دارد.

هنگام مشاوره با جراحان ، از اینکه چه نوع عمل هایی را انجام داده اند مطلع شوید و مطمئن شوید که عکس قبل و بعد از بیماران بررسی شده است. نتایجی که می بینید باید برای هر بیمار طبیعی و منحصر به فرد باشد و شما باید نتایجی را که می بینید دوست داشته باشید زیرا این نشان دهنده این است که دیدگاه زیبایی شناسی شما و  جراح زیبایی تان در یک راستا می باشد.

انواع رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی به شدت انحصاری است یعنی تکنیک هایی که در طی جراح زیبایی بینی در یک عمل جراحی استفاده می شود در هر عمل با عمل دیگر متفاوت خواهد بود و بستگی به آناتومی و تغییرات مورد نظر بیمار دارد. به طور کلی، تکنیک های جراحی زیبایی تحت یکی از روش های زیر قرار می گیرند.

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) باز :

در رینوپلاستی ( عمل جراحی زیبایی بینی ) “باز”، یک برش کوچک زیر نوک بینی بین سوراخ های بینی ایجاد می شود. این روش به جراح زیبایی امکان دسترسی کامل به ساختار بینی را می دهد، جایی که پزشک می تواند بینی را به هر شکلی بسازد. به دلیل این دسترسی بیشتر در عمل جراحی باز، جراحان زیبایی به طور معمول از روش جراحی زیبایی بین (رینوپلاستی) باز برای بیمارانی که نیاز به تغییر شکل بیشتر دارند ،استفاده می کنند. زخم های حاصل از عمل جراحی بینی در خطوط طبیعی بینی پنهان می شوند، به طوری که حتی ممکن است این جای زخم و عمل جراحی غیر قابل تشخیص باشند.

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) بسته :

در عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) بسته، برش ها درون سوراخ بینی ایجاد می شوند. این روش بیشتر برای بیمارانی که نیاز به تغییرات جزئیتری نسبت به ساختار بینی خود دارند، به منظور ایجاد بهترین و ایده آل ترین شکل بینی مطلوب بیمار استفاده می شود. از مزایای رینوپلاستی ( عمل جراحی زیبایی بینی بسته) می توان به نبودن جای زخم اشاره کرد. با این حال، این نوع جراحی ممکن است برای روش های عمل های جراحی زیبایی بینی پیچیده تر مناسب نباشد.

Tiplasty

“تیلپاسایتی” به تغییر شکل نوک بینی به جای تکنیک برش اطلاق می شود. همانطور که حدس میزنید، تیلپلاستی فقط تغییر در شکل نوک بینی بدون تاثیر بر ساختاراصلی بینی می باشد. جراحان زیبایی ممکن است از روش باز یا بسته برای tiplasty استفاده کنند.

مشاهده نمونه های جراحی زیبایی بینی

کلیک کنید …

جراحی زیبایی باسن

قبل و بعد از لیفت باسن

بالا بردن لپ باسن یک نوع روش جراحی زیبایی برای افزایش زیبایی ظاهر باسن است. این کار ممکن است در قسمتی از چین شکم (belt lipectomy) و یا بالابردن قسمت افتاده بدن به جهت برجسته کردن باسن، کشاله ران، ران و اطراف شکم انجام شود.

لیفت باسن به تنهایی حجم باسن را اضافه نمی کند. اما گاهی اوقات لیفت باسن  با افزایش  روند جراحی ترکیب می شود تا شکل یا اندازه باسن را با ایمپلنت یا پیوند چربی تغییر دهد.

در طی لیفت باسن، پوست و چربی اضافه از باسن برداشته می شود. سپس پوست باقی مانده برای ایجاد یک ظاهر زیباترجایگزین می شود.

جراحی زیبایی باسن – جراحی پایین تنه

جراحی پلاستیک باسن شامل : بزرگ کردن باسن، لیپوساکشن برای باسن، بالا بردن باسن، افزایش سایزباسن با پروتز، بالا بردن باسن با ایمپلنت، حذف چربی های اضافه، حذف پوست اضافی زیر باسن که به اصلاح چین روی باسن می پردازد ، می باشد.

جراحی پلاستیک برای زیبایی بیشتر شکل باسن:

کدام عمل ترمیمی زیبایی باسن برای من مناسب تر می باشد؟ خطرات و معایب جراحی زیبایی باسن چیست؟ قبل از عمل جراحی زیبایی داشتن این اطلاعات بسیار مهم است. این مطلب می تواند به شما در این امر کمک کند اما نمی تواند جایگزین مشاوره با پزشک شود.

لیپو ساکشن برای برجسته کردن باسن ( لیپوساکشن باسن )

لیپوساکشن باسن یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی در سراسر جهان است. لیپوساکشن برای تغییر شکل و خوش فرم شدن بدن و حذف چربی اضافی موضعی استفاده می شود.

لیپوساکشن باسن حاوی نتایج دائمی است.

چربی های پایدار باسن با لیپوساکشن حذف و دفع می شوند.

استعداد ذخیره چربی در باسن و لگن می تواند ارثی باشد. چربی جمع شده در باسن اغلب نصبت به رژیم غذایی مقاوم هستند و ظاهرا با ورزش هم نمی توان از شر آنها خلاص شد.

لیپوساکشن راه حل ایده آل برای از بین بردن بقایای چربی موضعی است، لیپوساکشن برای بازگرداندن زیبایی مجدد فرم بدن شما و ایجاد تناسب و تقارن استفاده می شود.

در مورد مزایای لیپوساکشن باسن بیشتر بدانید :

لیپوساکشن به درمان و مراقبت بعد از عمل نیاز دارد.

با لیپوساکشن باسن برجسته و زیبا می شود.

هدف از لیپوساکشن باسن پر شدن برجستگی های طبیعی بدن می باشد.

با برداشتن چربی و گاهی اوقات با افزودن چربی به باسن ، باسن متقارن و متناسب ایجاد می شود .

چاق شدن باسن توسط پیکر تراشی و لیپوساکشن.

اضافه کردن چربی به باسن که به آن لیپو فیلینگ می گویند.

بالابردن باسن با لیپوساکشن و پیکر تراشی.

پزشک می تواند با حذف کردن چربی را از پشت  بالای باسن، از پشت ران، از چربی زیر چین باسن و از ناحیه کمر و دو طرف باسن به بهترین نتیجه دست یابد.

لیپوساکشن برزیلی – جراحی BBL

آیا باسن شما صاف و یا خیلی کوچک است؟ علاوه بر روش عملیاتی بالا Buttock Lift، دیگر روشهای درمانی برای ارتقاء، بالا بردن و سفت شدن باسن شما وجود دارد، آنها را بزرگتر و زیبا تر می کند.

تزریق چربی به باسن ، بالا بردن باسن با تزریق چربی های کشیده از خود بیمار.

بزرگ شدن باسن با استفاده از پروتز و ایمپلنت ( سفت شدن باسن با ایمپلنت باسن )

بالا بردن گردی باسن که در واقع باسن را با چربی های خود بیمار پر می شود.

 • تنها از سلول های سالم و با دوام پیوند چربی موفق حاصل می شود.
 • بالا بردن باسن به روش برزیلی در طول چند سال گذشته در اروپا بسیار محبوب بوده است.
 • باسن با تزریق چربی های خود بیمار سفت  می شود.
 • در طول روش لیفت برزیلی پوست برداشته نمی شود.
 • جراح چربی را از ران و شکم با لیپوساکشن برمی دارد. سپس چربی برداشت شده با حذف سلول های مرده و آسیب دیده پاکسازی می شود. سپس چربی های تخلیه شده دوباره به منطقه ای که حجم بیشتری چربی مورد نیاز است تزریق می شود.

مشاهده نمونه های جراحی زیبایی باسن

کلیک کنید …

جراحی زیبایی و نکات آن

انتخاب جراح

مهم است که یک جراح انتخاب کنید که واجد شرایط و معتبر باشد . حتما قبل از انتخاب جراح در خصوص نوع کار وی و تجربیات او تحقیق نمایید .

جراحی زیبایی و سلامت روان

تحقیقات نشان می دهد که افرادی که تحت جراحی زیبایی قرار می گیرند کمتر احتمال دارد که مسائل روانشناختی مانند افسردگی و اختلال اختلال در بدن (BDD) را تجربه کنند.

یک مطالعه نشان داد زنانی که دارای سینه های جراحی شده هستند کمتر خطر ابتلا به خودکشی بدارند . پزشکان از این موضوع در هنگام ارزیابی بیماران برای عمل جراحی استفاده می کنند .

نکات

افرادی که در حال بررسی جراحی زیبایی هستند باید قبل از رفتن برای جراحی به گزینه های زیر دقت توجه داشته باشند .

 1. یک جراح معتبر را انتخاب کنید.
 2. پس از کسب نظر جراح ، تصمیمات خود را اتخاذ کنید و در خصوص متقاعد شدن به انتخاب چیزی که قبلا آن را قبول نکردید ، مقاومت کنید.
 3. اطلاعات کامل در مورد روش را بدست آورید و تمام پیشینه ها و منافع را از قبل بررسی کنید .
 4. از خطرات و محدودیت ها آگاه باشید ، برای مثال : آیا این جراحی نیاز دارد در ۶ ماه آینده مجددا انجام شود ؟
 5. لحظه مناسب را برای جراحی انتخاب کنید
 6. برای درمان زیاد سفر نکنید یا اگر سفر ضروری است اطمینان حاصل کنید که تمام کار ها از پیش انجام شده است ، به ویژه اگر برای جراحی خارج از کشور را انتخاب کردید .
 7. مراقب اطلاعات غیر علمی باشید و خود را آماده کنید .

عوارض جانبی

هر جراحی خطر عوارض را دارد.

انجمن جراحان پلاستیک از مردم می خواهد تا در صورت بروز هر یک از علائم زیر در طی یا در مدت کوتاهی پس از جراحی به طور مداوم به پزشک خود مراجعه کنند:

 • درد غیرمعمول
 • اختلالات بینایی
 • پوست سفید در نزدیکی محل تزریق
 • علائم سکته مغزی

انواع جراحی زیبایی و کاربردهای آن بخش دوم…

جراحی زیبایی صورت

بلفاروپلاستی یا عمل جراحی پلک  ، با هدف تغییر شکل پلک ها انجام می شود . با افزایش سن، پوست فرو میرود و ممکن است افتادگی و چین و چروک در پلک بالا یا گود رفتگی در پلک پایین ایجاد شود . جراحی پلک ممکن است جهت عملکرد درمانی و یا زیبایی و یا برای هر دو استفاده شود . این معمولا شامل حذف یا جایگزینی پوست و چربی اضافی است و این روش ممکن است عضلات و تاندون های اطراف را تقویت کند . جراحی می تواند شکل صورت را تغییر دهد یا پوست را سفت کند .

رینوپلاستی که به نام جراحی بینی شناخته شده است جهت تغییر شکل بینی بیمار برای بهبود ظاهر و اغلب سیستم تنفسی انجام می شود که ممکن است شامل تغییر شکل نوک و کاهش قوزک استخوان در قسمت فوقانی بینی باشد.

این جراحی را گاه می توان با برش های کوچک که اغلب در داخل بینی صورت می گیرد ، انجام داد که به خوبی هم پنهان می شوند . جراحان رینوپلاستی را تا زمانی که بیمار حداقل ۱۵ سال داشته باشد توصیه نمی کنند ، تا بدن بتواند رشد کامل غضروف و استخوان بینی را انجام دهد .

اوتوپلاستی به ترمیم و یا عمل جراحی گوش ، درمان گوش برجسته و یا گوش بدشکل بوسیله جراحی “پین کردن” و یا  تغییر شکل غضروف ، یا هر دو .

در این جراحی یک یا هر دو گوش ممکن است درمان شوند . این جراحی اغلب در کودکان پس از ۵ یا ۶ سال انجام می شود چرا که گوش ها باید بطور کامل رشد کرده باشند .

Rhytidectomy یا جراحی کشیدن پوست صورت است که بیمار قصد دارد تا با عمل جراحی و حذف چین و چروک و کشیدن پوست صورت به یک ظاهر جوان تر دست پیدا کند .

به طور معمول ، برش در جلو و پشت گوش قرار می گیرد و در راستای خط رویش مو ادامه پیدا می کند . پوست بلند شده کشیده می شود و پوست اضافی برداشته می شود.  سپس برش ها با بخیه ها بسته می شوند.

با این جراحی می توان بافت های عمیق تر صورت و گردن را نیز سفت تر کرد . همچنین جراحی پلک را نیز در یک زمان ممکن است با این جراحی انجام شود .

افزایش چانه با هدف ایجاد برجستگی بسشتر چانه و یا ایجاد تعادل بهتر بین چانه و سایر اعضای صورت انجام می شود . این جراحی ممکن است در همان زمان به عنوان رینوپلاستی انجام شود که البته به اندازه گیری های انجام شده قبل از جراحی بستگی دارد . این جراحی را می توان با یک ایمپلنت پروتز یا از طریق دستکاری استخوان چانه انجام داد .

جراحی گونه ، در این جراحی پزشک می تواند گونه های برجسته تر را ایجاد کند . جراح ممکن است ایمپلنت یا پروتز را در بالای استخوان های گونه قرار دهد .

لایه برداری پوست ، تزریق چربی ، پیوند بافت و درمان با لیزر

لایه برداری های شیمیایی ممکن است به درمان جای آکنه ، علائم ابله ، زخم و یا چین و چروک کمک کند . تعدادی از عوامل فعال شیمیایی در لایه برداری ممکن است استفاده شود .

توکسین بوتولینوم یا بوتاکس نام تجاری توکسین تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum (C. botulinum) است که اولین بار در دهه ۱۹۸۰ توسط FDA برای اسپاسم عضلانی تایید شد.

طیف وسیعی از اقدامات جراحی زیبایی برای بهبود ظاهر وجود دارد .

این روش برای درمان چین و چروک صورت استفاده می شود . بوتاکس برای مسدود کردن سیگنال های ارسالی از عصب به عضلات تزریق می شود . عضله تزریقی دیگر نمیتواند همانطور که قبلا محکم بسته یا سفت می شد ، حرکت کند و این امر منجر به آرامش کنترل شده ماهیچه ها می شود .

این درمان برای از بین بردن خطوط خفیف در پیشانی ، خطوط اطراف چشم و کاهش عرق زیر بغل استفاده می شود .

به غیر از “بوتاکس” ، چندین نام تجاری دیگر از سم بوتولینوم اکنون در دسترس هستند .

پرکننده های بافت نرم یا همان پرکننده های پوستی ، ایمپلنت های دستگاه پزشکی که توسط FDA تایید شده اند برای کمک به ایجاد ظاهر نرم تر و ظریف تر در صورت هستند .

از آنها می توانند برای درمان چین و چروک بینی ، گونه ها و لب ها و افزایش حجم پشت دست استفاده کنند .

آنها همچنین می توانند چین و چروک ها ، خطوط و زخم را کاهش دهند و کانتورهای بافت نرم را تقویت کنند . اما دائمی نیستند و توسط بدن از بین می روند ، بنابراین ممکن است تکرار درمان برای حفظ اثر لازم باشد .

محصولات تجاری در دسترس عبارتند از اسید هیالورونیک ، اسید لاکتیک poly-L (PLLA) ، هیدروکسی آپاتیت کلسیم و دانه های پلی اتیل متاکریلات (PMMA) .

این محصولات به طور معمول در یک فرمول ژل است که از طریق سوزن می تواند به لایه های عمیق تر پوست و بافت نرم زیرین در صورت تزریق شود . تزریق کلاژن بسیار کم انجام نمی شود ، زیرا بعضی از بیماران واکنش های آلرژیک پیدا کرده اند که برخی از این واکنش ها جدی بودند .

در سال ۲۰۱۵، اداره غذا و داروی ایالات متحده ( FDA ) هشدار داد که اگر تزریق بافت نرم به طور تصادفی به رگهای خونی در صورت تزریق شود ، ممکن است مشکلات نادر اما جدی به وجود بیاورد .

تزریق چربی یا پیوند چربی در جراحی زیبایی کاربرد گسترده ای دارند.

چربی های خود بیمار از یک قسمت از بدن با استفاده از لیپوساکشن جمع آوری می شود و به مناطق نیاز به افزایش حجم تزریق می شود. معمولا برای صورت ، از جمله لب ها ، دست ها و گود رفتگی های پوستی استفاده می شود .

نتایج به طور کلی ایمن و طولانی مدت است و می تواند به از بین رفتن چربی اضافی از جایی که نمی خواهید چربی داشته باشد ، کمک کند . چربی برداشته شده ، شسته و تمیز می شود و سپس با سوزن مخصوص طراحی شده به دقت تزریق می شود . گاهی اوقات این روش باید برای چندین بار تکرار شود .

پیوند مو

جراحی می تواند رشد مو را برای افرادی که با ریزش مو درگیر هستند ، بازگرداند .

پیوند مو نوعی جراحی زیبایی است که می تواند رشد مو را بهبود بخشد .

فولیکول مو کوچک از پشت پوست سر بدست می آید ، جایی که موها رشد و تراکم بیشتری دارند . سپس آن را با برش های دقیقه به مناطقی از پوست سر که به دلیل ریزش مو آسیب دیده است ، پیوند می دهند.

برای دستیابی به نتایج مورد نظر جراحی بیماران ممکن است چند جلسه ادامه داشته باشد . بعد از ۶ هفته ، موهای پیوند شده ریزش خواهند کرد ، اما حدود ۳ ماه بعد موهای جدید ظاهر خواهند شد .

هر کسی که در حال بررسی جراحی زیبایی باشد ، باید چند ماه قبل از شروع هر مراحل ابتدا سیگار کشیدن و یا استفاده از هر گونه محصولات تنباکو را متوقف کند ، زیرا آنها می توانند در بهبود زخم دخالت کنند .

انواع جراحی زیبایی و کاربردهای آن بخش اول…

انواع روش های جراحی زیبایی برای بخش های مختلف بدن در دسترس است .

جراحی پستان

زنان ممکن است به دنبال جراحی سینه برای بهبود شکل بدن خود باشند. روش های ماموپلاستی عبارتند است از:

تقویت پستان یا بزرگ شدن ، که به طور سنتی با استفاده از پروتزهای ژل سالین یا سیلیکون ، و در حال حاضر گاهی با پیوند چربی انجام می شود .

این جراحی ممکن است زمانی انجام شود که زن احساس کند که سینه او را بیش از حد کوچک است یا اگر یک پستان بزرگتر از دیگری باشد و یا اگر سینه های پس از بارداری یا شیردهی تغییر کرده باشند . بعضی از زنان مسن تر این روش را انتخاب می کنند زمانی که سینه ها به علت کاهش الاستیسیته در سینه ها از نظر اندازه و قیافه بهم می ریزند .

در بعضی از زنان ، با بزرگ کردن پستان می توانند عزت نفس خود را افزایش دهند و احساسات خود را نسبت به زنان دیگر بهبود بخشند. اما در برخی موارد ، مشکلات بعد از جراحی ممکن است از بین نرود . به همین دلیل است که قبل از جراحی زنان باید ابتدا مشاوره بگیرند .

عمل پستان می تواند از ناراحتی فیزیکی جلوگیری کند ، در حالی که هدف بیشتر تقویت ظاهر است . جراحی پستان ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان که در معرض خطر بالای این بیماری هستند کاهش دهد .

استپوکسی یا بالا کشیدن ( لیفت ) پستان شامل حذف بافتی از پوست و بافت غدد جهت کاهش سینه و بازسازی بافت باقیمانده است تا پستان زیبا به نظر برسد .

کاهش سینه در مردان برای درمان بزرگ شدن بافت پستان مردان است . این جراحی ممکن است با لیپوساکشن یا با الگوهای اسکار های مختلف که اغلب در اطراف نوک پستان و هاله اطراف است ، انجام می شود.

لیپوساکشن

لیپوساکشن یا ساکشن لیپکتومی همراه با مکش ، با استفاده از کانولهای نازک یا لوله های توخالی فلزی برای خالی کردن چربی های بدن از قسمت های مختلف ، معمولا شکم ، ران ، باسن ، پشت بازو و گردن استفاده می کند . لیپوساکشن نیز ممکن است برای کاهش سینه مردان استفاده شود.

ابزار مورد استفاده در لیپوساکشن شامل دستگاه های استاندارد ، مکانیکی و لیزر است . همه آنها مکش چربی را از طریق یک لوله باریک انجام می دهند .

برای جلوگیری از عوارض ، محدودیتی برای مکش میزان چربی وجود دارد که جراح می تواند با خیال راحت این کار را انجام دهد که این موضوع بسته به این دارد که آیا بیمار بلافاصله پس از جراحی مرخص می شود یا در بیمارستان بستری می ماند .

لیپوساکشن نباید به عنوان یک روش کاهش وزن در نظر گرفته شود بلکه هنگامی تاثیر خوب در بیمار دارد که هدف کاهش مناطق محدودی از ذخایر چربی در بدن باشد .

از عوارض نادر ولی امکان پذیر لیپوساکشن می توان به تجمع خون زیر پوست که به عنوان هماتوم بیان می شود ، عفونت ، تغییر در احساس و واکنش های آلرژیک اشاره کرد. پزشک باید قبل از جراحی با بیمار در این خصوص صحبت کند.

لیپوساکشن خطر ابتلا به دیابت ، بیماری قلبی و یا فشار خون بالا را کاهش نمی دهد .

جراحی زیبایی : آنچه شما باید بدانید

جراحی زیبایی یک نوع عمل جراحی پلاستیک است که با هدف بهبود بخشیدن به ظاهر یک شخص انجام می شود .

روشهای جراحی زیبایی برای تقریبا هر قسمت از بدن در دسترس هستند ، اما انتخاب جراحی زیبایی باید با تفکر انجام شود. نتایج اغلب جراحی ها دائمی است ، بنابراین مهم است که در مورد تصمیم گیری مطمئن باشید و از یک متخصص خوب استفاده کنید و انگیزه درست داشته باشید .

یک جراح ممکن است بیمار را برای مشاوره قبل از جراحی بفرستد ، اگر معتقد باشد بیمار دارای مشکل اساسی که نمی تواند با عمل جراحی حل شود و یا اگر بیمار دچار بدشکلی در بدن ( BDD ) باشد .

جراحی ترمیمی نوع دیگری از جراحی پلاستیک است . هدف از آن بهبود عملکرد و ظاهر نرمال بخشیدن به بخشی از بدن فرد است که آسیب دیده است ، به عنوان مثال ، پس از ماستکتومی . این مقاله تنها بر روی جراحی زیبایی تمرکز دارد .