جراحی زیبایی پلک (Belpharoplasty)

عکس-قبل-و-بعد-از-جراحی-پلک-1
عکس جراحی پلک ۳
عکس-قبل-و-بعد-از-جراحی-پلک-2
عکس جراحی پلک ۲
عکس-قبل-و-بعد-از-جراحی-پلک-3
عکس جراحی پلک ۱

با جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی، چشمانی زیبا داشته باشید!

ویدیو‌های جراحی زیبایی پلک (فوقانی) :

ویدیو شماره ۱ :

ویدیو شماره ۲ :

ویدیو شماره ۳ :

از نظر زیباشناسی، چشم‌ها مهمترین جزو صورت هستند. چشم‌ها نشان دهنده سن فرد و انعکاس دهنده حالات هیجانی و خلقی وی هستند. متاسفانه چشم‌ها و پلک‌ها زودتر از سایر اجزای بدن، علائم پیری را نشان می‌دهند. به دلیل همین حساسیت‌، هر روز افراد بسیاری با استفاده از جراحی زیبایی پلک چشم، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می‌برند. عمل جراحی پلاستیک پلک‌ها که اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده می‌شود، برای برداشتن پف پلک‌ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است. البته پف پلک‌ها همیشه ناشی از افزایش سن نیست، بلکه در مواردی پف پلک‌ها یکی از علائم بیماری‌های متابولیکی مثل کم کاری یا پرکاری تیروئید است. بدیهی است در چنین حالتی به جای اصلاح پف پلک با جراحی زیبایی، باید بیماری متابولیکی را درمان کرد. تاثیر افزایش سن برروی پلک بالا و پایین، مختصری با یکدیگر متفاوت است. در پلک بالا این تاثیر معمولا به شکل افزایش تدریجی مقدار پوست پلک، خود را نشان می‌دهد. در مواردی این افزایش پوست به قدری زیاد است که میدان دید فرد را محدود می‌کند، اما تظاهر افزایش سن در پلک پایین معمولا به شکل پف پلک و چین‌های ظریف و  بیرون زدگی کیسه‌های چربی بروز می‌کند.

جراحی زیبایی پلک و بلفاروپلاستی

تکنیک‌ها و روش‌های بیهوشی عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) :

عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) با ۳ روش بی‌حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل قابل انجام است. 

روش بی حسی موضعی :

روش بی‌حسی موضعی، دقیقا مانند حالتیست که در دندانپزشکی استفاده می‌گردد. در این روش، در جراحی زیبایی پلک، ماده بی‌حس‌کننده لیدوکایین فقط در محل عمل که در اینجا اطراف پلک است، تزریق می‌گردد. با این کار، پلک بی‌حس می‌گردد و فرد در حین این عمل جراحی زیبایی پلک، دردی را متوجه نمی‌شود، اما داروی تزریقی در این عمل جراحی زیبایی، فقط درد را از بین می‌برد و اضطراب بیمار به قوت خود باقی خواهد ماند. 

روش نیمه بیهوشی :

در جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) به روش نیمه بیهوشی، علاوه براین‌که اطراف پلک توسط جراح متخصص بی‌حس می‌شود، متخصص بیهوشی نیز از طریق رگ، داروهای ضددرد و ضد اضطراب را به بیمار تزریق خواهد کرد. این داروها، بیمار را به خواب عمیق و خوشایندی می‌برند.

روش بیهوشی کامل :

در جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) به روش بیهوشی کامل، بیمار کاملا بیهوش است و پلک‌های بالایی و پایینی را می‌توان به طور مجزا یا همزمان مورد عمل جراحی زیبایی قرار داد.

انواع عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی :

عمل جراحی زیبایی پلک بالا :

در این نوع از انواع جراحی زیبایی پلک، برش درست روی چین طبیعی پلک داده می شود. به همین دلیل، احتمال این‌که بعد از جراحی زیبایی پلک، جای برش جراحی روی پلک‌ها بماند، فوق العاده کم است. در این نوع از جراحی زیبایی پلک بعد از برداشتن پوست اضافی، در صورت لزوم، عضله و کیسه های چربی زیر پوست که به صورت پف کردگی ظاهر می‌شود، نیز برداشته می‌شود و محل برش با نخ بسیار نازک دوخته می‌گردد.

عمل جراحی زیبایی پلک پایین :

اگر میزان پف پلک پایین، بیرون زدگی چربی‌های آن، گودی و سیاهی زیر چشم زیاد باشد، محل برش کاملا زیر خط مژه‌های فرد خواهد بود تا جای اسکار آن مشخص نباشد‌. در این صورت علاوه بر خارج کردن چربی های اضافه می توان پوست اضافی پلک را نیز چید اما اگر میزان بیرون زدگی چربی ها خیلی زیاد نباشد و پوست پلک نیز در حد معمول باشد می توان چربی ها را از طریق برشی واقع در سطح داخلی پلک خارج کرد. مزیت این نوع جراحی زیبایی پلک چشم  آن است که روی پوست هیچ برشی وجود ندارد و ضمنا بهبودی و ترمیم آن نیز سریع تر است.

بعد از جراحی زیبایی پلک چشم ممکن است اطراف چشم قدری متورم و کبود شود. در عمل جراحی زیبایی پلک خشکی چشم نیز معمول است که برای برطرف کردن آن می توانید از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید . تورم و کبودی اولیه در عرض یکی دو هفته برطرف می شود اما چند ماه طول می کشد تا نتیجه نهایی عمل جراحی زیبایی پلک ظاهر شود. محل برش جراحی پلک به تدریج کم رنگ می شود و ممکن است تا یک سال به طول بینجامد تا محل برش به طور کامل برطرف شود. نتیجه عمل زیبایی پلک چشم دائمی است. با این وجود زمان در حال گذر است و بدیهی است که گذشت زمان می تواند بر روی تمام بدن از جمله بر روی پلک های عمل شده نیز تاثیر بگذارد.

به طور خلاصه می‌توان عنوان کرد، این عمل جراحی برای کشیدن پلک‌ها به بالا یا پایین می‌باشد که به عنوان کاربرد آن می‌توان به شل بودن پوست یا افتادگی بافت اطراف پلک‌ها اشاره کرد.