جراحی پلاستیک چیست؟

جراحی پلاستیک یکی از تخصص‌های علم پزشکی می‌باشد که به طور تخصصی به بازسازی نقص‌های صورت و بدن که به علت اختلالات تولد، تروما، سوختگی و بیماری به وجود آمده است، می‌پردازد. به عبارت دیگر جراحی پلاستیک، نوعی جراحی ترمیمی است که در جهت اصلاح نواقص ناکارآمد بدن انجام می‌گیرد و طبیعت بسیار سازنده و کارامدی دارد.

جراحی پلاستیکجراح زیبایی و جراح پلاستیک کیست؟

جراح زیبایی و پلاستیک شخصی است که پس از اخذ مدرک دکتری در رشته پزشکی و سپس گذراندن دوره تخصصی در رشته جراحی عمومی، برای آموزش دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی(به مدت ۳ سال) در مراکز دانشگاهی معتبر تعلیم می‌بیند. این دوره طولانی آموزش حکایت از اهمیت و پیچیدگی علوم مربوطه دارد.

تفاوت جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک :

اگر شما همیشه فکر می‌کردید که جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک یکی هستند، تنها نیستید. همواره تعداد قابل‌توجهی از جراحان پلاستیک بر روی عمل جراحی زیبایی تمرکز می‌کنند، به همین دلیل معمولا این عبارات، اغلب به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما به لحاظ فنی این اتفاق صحیح نیست. جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک دارای تخصص‌های مرتبط با هم هستند، اما آن‌ها با یکدیگر یک‌سان نیستند و هر کدام از این عمل‌های جراحی زیبایی اهداف متفاوتی را دنبال می‌کنند.

Graphic Provided By: American Board of Cosmetic Surgery